DDSS

DOMEČKOVÝ DOMOV PRO SPOKOJENÉ SENIORY

 

Všichni budeme jednou staří. Nároky na život a možnosti se nám změní. Náš pohyb bude objektivně omezen. Kvalita našeho bydlení ale nemusí být mizerná!


Jednotlivé domečky mají cca 25 m2 užitné plochy a mohou sloužit jako bezbariérové, přechodné či trvalé ubytování pro 1 – 2 osoby s plným komfortem. Stavba nabízí plně vybavený byt 1+1, 1+0 nebo 2+0.
Domečky budou budovány jako nízkoenergetické, s důrazem na maximální úspory energií a vody. Měly by demonstrovat, jak lze zdravě a úsporně bydlet.

Inteligentním řešením větrání a stínění je možné měrnou potřebu tepla snížit až k 20 kWh/m2 a dosáhnout ukazatelů pro pasivní domy. Projekt je plně opakovatelný, s řadou individuálních modifikací. Provoz v cílovém stavu by měl dosáhnout:

- 50 % úspory energií (oproti klasickému řešení dle ČSN)

- 50 % úspory pitné vody

- 50 % úspory potravin (přímé pěstování a sklad produktů)

- 50 % úspory produkce odpadů (separace a recyklace).

Celý projekt je veden snahou o originální, ale vkusné architektonické a urbanistické řešení zapadající do kontextu okolí a je doprovázen uplatněním originálních výtvarných prvků, především barevného skla. Každý domeček bude něčím ozvláštněn, podle přání obyvatel. Podle zájmu si může každý vyzdobit svůj domeček podle vlastní představy (struktury a barevnost omítek).

Zahrada bude budována jako rekreační, bio, s malou vodní nádrží. Jsou zde pěstovány a nabízeny bylinky a léčivé rostliny. Zahrada je domovem drobných živočichů. To vše přispívá k psychickému i tělesnému zdraví obyvatel.

     

Obzvlášť starší lidé jistě ocení možnost mít svůj úsporný domeček v pěkném prostředí s malou zahrádkou, s tradičními sousedskými vztahy, s nízkými náklady na provoz a vytápění.  Soustředění domků do areálu jim zajistí potřebný dohled, nutné služby a bezpečí.

Z domečků je sestavena celá vesnička, s vlastní malou návsí a parkovištěm. V jednom z domečků bude bydlet správce – pečovatel. Další domeček bude sloužit pro společné aktivity a stravování – s využitím myšlenek společného bydlení co-housing.

Zájemci se budou moci i na jednu noc ubytovat a zkusit si spánek ve zdravém domě, se zdravou čerstvou snídaní získanou přímo z přírodní zahrady.

Máte zájem? Kontaktujte nás. Vesnička se začne v jižních Čechách realizovat, pokud nás bude minimálně 10.